فن آوری واژه ای است که دلالت بر آینده بهتری دارد. ابتدا به فن آوری اینترنت و سپس برنامه های کاربردی وب، و بعد برنامه ها دست یافتیم و در حال حاضر ربات ها از راه رسیده اند. برنامه ها در حال قدیمی شدن هستند و به نظر می رسد ربات ها و هوش مصنوعی با پیشرفت روزافزون همراه هستند و رویای توسعه دهندگان برای ایجاد کسب و کار در اپلیکیشن استور به پایان رسیده است. ربات ها در حال رشد چشمگیری هستند و چرا از آنها استفاده نکنیم؟ از جنبه های مختلفی مانند هزینه و زمان ربات ها آخرین فن آوری موجود محسوب می شوند. به زودی حتی ممکن است شاهد ربات هایی مانند Jarvis (از فیلم مردآهنی) و یا حتی بهتر از آن باشیم. زمان آن رسیده که نگاهی به اشکالات فعلی ربات ها انداخته و بر روی نقاط قوت آنها تمرکز کنیم.

ربات ها در همه جا

ظهور ربات های پیام رسان چیز جدیدی نیست. اسلک، فیسبوک مسنجر و تلگرام مدت زیادی است که وارد این بازی شده و بر روی ربات ها سرمایه گذاری می کنند. با استفاده از این ربات ها حتی به راحتی می توانید برنامه پروازهای خود را تنظیم کنید. کافی است برنامه را باز و وارد سیستم شوید و پرواز مورد نظر را انتخاب و هزینه آن را پرداخت کنید.
قطعا می توان گفت این ربات ها دارای مزایای بسیاری از جمله اندازه کوچک، اشتراک گذاری آسان داده ها، نصب آسان، احراز هویت ساده و رابط شناخته شده هستند. با استفاده از ربات ها ارتباطات دو طرفه خواهند شد. ربات ها تنها زمانی کاری انجام می دهد که به آن نیاز داشته باشید و این مانند چت کردن با انسان ها است.

آیا پایان برنامه ها فرا رسیده است؟

نه این به معنای پایان جهان برنامه ها نیست. برخی برنامه ها مانند برنامه های دوربین یا بازی ها، بیش از حد پیچیده هستند و ربات ها به راحتی نمی توانند جایگزین آنها شوند. اما برنامه های اقتصادی در حال حاضر اشباع شده اند و بیشتر رشد نخواهند کرد. علاوه بر این تعدادی از برنامه ها هنوز در حال رشد هستند و این به معنای سخت شدن پیدا کردن برنامه های مفید است. ربات ها می توانند در اینجا نیز به شما کمک کنند و همچنین به عنوان یک رسانه برای پیدا کردن بهترین برنامه خدمت کنند.

ربات ها یا برنامه ها؟

از بسیاری جهات، رباتها و برنامه ها واقعا قابل مقایسه نیستند. اما ربات ها توانایی ساده سازی بازار برنامه های شلوغ را با پاک کردن برخی از آنها دارند. نصب و ایجاد ربات ها در مقایسه با برنامه ها ساده تر است و موارد استفاده بیشتری دارند.

چرا ربات ها؟

رباتها جدید نیستند. چیزی که جدید است پیشرفت در تکنولوژی است که همراه آن می آید: رونق در برنامه های پیام رسانی و یا بهبود در هوش مصنوعی و NLP. در حال حاضر تنها نیاز به دانلود یک ربات و شروع به استفاده از آن بکنید.

ربات ها جایگزین برنامه ها نمی شوند

برنامه ها دارای مزایای منحصربفرد خود هستند و ربات ها نمی توانند به طور کامل جایگزین آنها شوند. از سوی دیگر گفتگوهای دو طرفه با ربات ها بسیار جالب است و پتانسیل های زیادی در این زمینه وجود دارد. قطعا ربات ها در سال های آینده بر تکنولوژی مسلط خواهند شد.