کاخ سفید در ماه می گذشته یک سند تحت عنوان" آماده شدن برای آینده هوش مصنوعی" منتشر کرد. این گزارش شامل 58 صفحه پژوهش، اسناد و مدارک، و توصیه هایی برای حرکت رو به جلوی آمریکا در زمینه پاسخ به هوش مصنوعی است.
این گزارش توسط کمیته فرعی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی NSTC برای ارائه مشاوره فنی و سیاسی در موضوعات مربوط به هوش مصنوعی، نظارت بر توسعه فن آوری های هوش مصنوعی در صنعت، جامعه پژوهشی و دولت فدرال تهیه شده است.
NSTC میزبان پنج کارگاه عمومی در این زمینه بوده و اطلاعات آن از شش منبع این کمیته به دست آمد و همانطور که در گزارش آمده تلاش زیادی برای رسیدن به هوش مصنوعی عمومی و گسترش راه حل ها و پیشرفت در این زمینه می شود.
در این گزارش 23 توصیه نامه رسمی در قالب هفت حکم گسترده آمده که می تواند به عنوان یک راهنمای خوب برای افراد و سازمان ها عمل کند. این هفت اعلان تاثیر قابل توجهی بر آینده فن آوری در آمریکا و هر کسی که با آن آشنا باشد، به منظور بهترین استفاده از فرصت های جدید خواهد داشت.

1. هوش مصنوعی باید برای مصالح عمومی استفاده شود

در حال حاضر هوش مصنوعی قادر به ارائه خدمات در زمینه های عمومی مانند بهداشت و درمان، حمل و نقل، عدالت کیفری و اقتصاد است. یکی دیگر از بهترین نمونه های آن مدیریت ترافیک است که می تواند میزان انتشار گازهای کربن را تا 25 درصد کاهش دهد. امیدواریم در آینده شاهد بهبودهای بیشتری در نظام عدالت کیفری، مانند گزارش جرم و جنایت و صدور حکم باشیم.
دولت توصیه می کند که موسسات دولتی و خصوصی باید سرمایه گذاری بیشتری بر روی تحقیقاتی در زمینه بهره مندی از هوش مصنوعی در کسب و کار داشته باشند. همچنین باید یک پایگاه داده آموزش هوش مصنوعی اپن سورس ایجاد شود تا هر کسی بتواند به راحتی به این فن آوری دسترسی داشته باشد.

2. دولت باید از هوش مصنوعی استقبال کند

استفاده از هوش مصنوعی روند کارها را سریع تر و کارآمدتر می سازد و هر سازمانی باید از آن استفاده کند. دولت آمریکا در حال حاضر از تحقیقات هوش مصنوعی حمایت می کند و در آینده نیز باید از پژوهش های بنیادی و تحقیقات طولانی مدت پشتیبانی کند.

3. اتومبیل های خودکار و هواپیماهای بدون سرنشین نیاز به تنظیم مقررات دارند

به دو دلیل مقررات جدیدی نیاز است: حفاظت از مردم و تنظیم عدالت در رقابت اقتصادی.
وسایل نقلیه خودکار و پهپادها از مواردی هستند که نیاز به تنظیم فوری مقررات دارند. از یک سو استاندارهای ایمنی کنونی باید برای خودروهای خودکار بروزرسانی شوند. همچنین دولت باید بر روی توسعه و پیاده سازی سیستم مدیریت ترافیک هوایی پیشرفته و خودکار سرمایه گذاری کند.
ایجاد مقررات مناسب به معنی پیدا کردن افراد ارشد در صنعت برای شکل گیری و ایجاد قوانین جدید است. برای این کار دولت باید یک نیروی کار فدرال با دیدگاههای گوناگون توسعه دهد.

4. هیچ کودکی نباید در این روند جا بماند

اکثر مردم در سخنرانی های اوباما چیزهایی در مورد توانمندسازی نسل بعدی شنیده اند و این توصیه شامل تمام دانش آموزان آمریکایی از کودکستان تا دبیرستان می شود. در دنیای تکنولوژی امروز، یادگیری علوم کامپیوتری و تجهیز به مهارت های تفکر محاسباتی بسیار ضروری است.
آمریکا به دنبال ساخت یک نیروی کار محقق شامل دانشمندان کامپیوتری، آمار، برنامه نویسان نرم افزاری و دیتابیس، مسئولان و کتابدارانی با تخصص در علم اطلاعات است.
این آموزش نه تنها در مورد یادگیری هوش مصنوعی است بلکه شامل اخلاق و موضوعات مرتبط با حریم خصوصی و امنیت در هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، علوم کامپیوتر و علم خواهد بود.

5. استفاده از هوش مصنوعی به عنوان مکملی برای کارگران انسانی نه جایگزین آنها

در سال 2015 مطالعه ای بر روی ربات ها در 17 کشور انجام شد که نشان می دهد ربات ها در بین سال های 1993 تا 2007 تنها حدود 0.4 درصد به رشد تولید ناخالص داخلی سالانه این کشورها کمک کرده اند. با این حال این خطر وجود دارد که هوش مصنوعی جایگزین نیروی کاری شود. به طور کلی اتوماسیون، مشاغل با دستمزد کمتر را تهدید می کند، و به طور بالقوه شکاف دستمزد را افزایش می دهد. این گزارش نشان می دهد یک راه حل مناسب و پایدار برای این مشکل نیاز است. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از هوش مصنوعی در کنار کارگران انسانی دارای تاثیرات کارآمدی است.

6. از بین بردن تاثیر داده ها و یا عدم استفاده از آن

استفاده از داده ها نیاز به عدالت، انصاف و پاسخگویی دارد. هوش مصنوعی در یک جهان بسته آموزش دید، اما پس از آن به یک جهان باز نقل مکان کرد و این تغییر نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی دارد.برای مثال، در نظام عدالت کیفری یادگیری ماشینی می تواند پیشرفت های زیادی به دنبال داشته باشد. بزرگترین نگرانی داده های بزرگ عبارتند از نبود اطلاعات و فقدان کیفیت اطلاعات. در واقع اگر اطلاعات ناقض یا مغرضانه باشند هوش مصنوعی به جای رفع مشکلات، آنها را تشدید خواهد کرد.

7. جهانی فکر کنید

این ممکن است یکی از مهم ترین گزینه های کل سند باشد: نگرانی طولانی مدت در مورد هوش مصنوعی باید تاثیر کمی در سیاست فعلی داشته باشد.
این گزارش نشان می دهد که اگر رقابت آزمایشگاههای تجاری به سمت افزایش پنهان کاری سوق پیدا کند، ممکن است نظارت بر پیشرفت و اطمینان از استانداردهای اخلاقی سخت شود.
دولت باید یک برنامه برای نظارت بر کشورهای دیگر نیز تشریح کند و یک استراتژی دولتی در تعاملات بین المللی مربوط به هوش مصنوعی توسعه داده شود. ژاپن، کره، آلمان، لهستان، انگلستان و ایتالیا نیز در این زمینه با آنها مشارکت خواهند کرد.
مهم ترین موضوع برای کمپانی ها تامین مالی بالقوه سازمان ها، ایجاد نقاط عطف عمومی برای تعامل شرکت ها و استانداردهای پاسخگویی برای سازندگان است. به طور کلی هوش مصنوعی آینده روشن و امیدواری را به همراه خواهد داشت.